Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman se domnívá, že největší slabinou technologického průmyslu je fakt, že všichni mohou pracovat na dálku. Také zmínil, že zaměstnanci pracující z kanceláře mohou efektivně vytvářet nové produkty, zatímco model práce na dálku vyvolává podle něj jen a jen zmatek. Na zasedání pořádaném fintechovou společností Stripe dále dodal, že stále nemáme technologii, která je potřebná k tomu, aby lidé mohli pracovat plně na dálku – bez ztráty produktivity.
Když mluvil o práci z domova, Altman dodal, že tento fenomén považuje spíše za experiment.
„Myslím, že jednou z nejhorších chyb technologického průmyslu v poslední etapě byl fakt, že si všichni mysleli, že mohou už navždy pracovat plně na dálku. Týmy a startupy nemusely být pohromadě. Tak ale mohlo dojít ke ztrátě kreativity. Řekl bych, že experiment v tomto směru je snad už u konce…“
Sam Altman
Altman se nebojí jít proti proudu
Již dříve se Altman vyjádřil, že by rád pracoval z kanceláře. Už dlouho prohlašuje, že technologické společnosti, které se vrhly do modelu „remote work“ natrvalo, udělaly velkou chybu, a na jejich podnikání se už začínají projevovat první škody. Také dodal, že i v OpenAI pracují na dálku jedni z nejlepších talentů.
„Někteří z našich nejlepších lidí pracují na dálku a my je budeme i nadále vždy podporovat. Mluvím tady převážně o trendu, kdy na dálku jedou doslova celé společnosti a týmy. Čím inovativnější je totiž produkt, který zrovna vytváříte, , tím více času stráveného pospolu potřebuje tým k tomu, aby vše mohlo fungovat.“
Altman také mluvil o budoucnosti umělé inteligence. Podle něj je třeba k umělé inteligenci přistupovat stále s mimořádnou opatrností, protože s touto technologií může být spojeno doslova existenční riziko. To je ostatně Altmanův dlouhodobě zastávaný postoj. A svět s ním většinou souhlasí. Aktuálně jsme například informovali, že Bílý dům bude hostit generální ředitele předních společností zabývajících se umělou inteligencí, včetně Googlu a Microsoftu, aby s nimi projednal rizika a bezpečnostní opatření AI. Nová legislativa a následné regulace už podle všeho klepou na příslovečné dveře.